motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Samochody

Lampy samochodowe zamienniki czyli samochodowe perypetie

Kiedy od czasu do czasu pojawia się potrzeba wymiany w samochodzie pewnej części, pojawia się dylemat czy wybrać oryginalne części czy też zamienniki. Mechanicy samochodowi rekomendują różne opcje. Oczywiście oryginały są w pewien sposób pewniejsze, jednak wadą jest wysoka cena. Można kupić zamienniki, które są tańsze. Czy jednak będą tak samo dobre jak oryginały?

Lampy samochodowe

Lampy samochodowe to bardzo ważna część w każdym samochodzie. Policja przy kontroli bardzo zwraca na to uwagę. Samochód musi być odpowiednio widoczny na drodze. Jest to podstawa bezpiecznej jazdy. Już nawet brak jednej żarówki w lampach stanowi dużą przeszkodę do kierowania pojazdem, zagraża uczestnikom ruchu drogowego. Samochód bez lampy nie jest dobrze widoczny na drodze. Nie można się usprawiedliwiać tym, że kierowca jedzie w czasie dnia. Niezależnie od tego czy jest światło dzienne czy też kierowca prowadzi samochód wieczorem albo w nocy, wszystkie lampy mają świecić. Jest to bezwzględnie egzekwowane w polskim prawie. Kiedy pojawia się problem z lampą, trzeba ją wymienić. Lampy samochodowe zamienniki są bardzo często oferowane klientom przez mechaników samochodowych. Jest możliwość sprowadzenia takich zamienników od wielu dystrybutorów. Wielu klientów wybiera właśnie to rozwiązanie, ponieważ jest po prostu tańsze. Klienci mają też zaufanie do swojego mechanika i wierzą, że ten nie będzie rekomendował złej opcji. Tańszy wariant, który wydaje się tak samo pewny jak oryginały, to dobry interes dla obu stron. Mechanik będzie zadowolony, że klient jest zadowolony. Klient jest zadowolony, bo zaoszczędził i będzie polecał mechanika, który zarekomendował takie rozwiązanie. Gdzie jest haczyk?

Oryginały czy zamienniki

Przy zakupie samochodu każdy kierowca życzy sobie, aby jego samochód bezawaryjnie działał przez jak najdłuższy czas. Tymczasem prawda jest zazwyczaj dość bolesna. Prędzej czy później coś się w samochodzie zepsuje. Trzeba też cyklicznie wymieniać na przykład płyny eksploatacyjne i płacić za przegląd. Trzeba też wymieniać opony zależnie od warunków atmosferycznych. Samochód bywa nazywany skarbonką bez dna. Dlatego też propozycja zakupu zamienników części zamiast części oryginalnych wydaje się wielu kierowcom niezwykle atrakcyjna. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że nie są to oryginalne części. Producenci zazwyczaj wprost rekomendują zakup tylko i wyłącznie oryginalnych części. Czasami można nawet stracić gwarancję za zamontowanie części, która nie jest oryginalna. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Na pewno motywacja finansowa gra tutaj dużą rolę. Czy jednak jest to jedyna motywacja? Tak czy inaczej samochód ma tendencję do tego, że od czasu do czasu trzeba coś w nim wymienić.