motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Suzuki Swace
Samochody

Odbyliśmy jazdę testową Suzuki Swace. Jak wrażenia?

Samochód rodzinny = SUV? Nic z tych rzeczy. Na rynku wciąż można znaleźć modele, które spełniają kryteria auta dla rodziny, natomiast nie są wysoko zawieszone. Wielu kierowców preferuje klasyczne kombi, które pod względem funkcjonalności w niczym nie ustępuje SUV-om, a przy tym zapewnia lepszy komfort jazdy w trasie. Na te potrzeby odpowiedziało Suzuki. W gamie japońskiego producenta już jakiś czas temu pojawił się bardzo interesujący model, czyli Suzuki Swace. Jazda testowa tym modelem utwierdziła nas w przekonaniu, że warto się nim zainteresować – nie tylko z powodu przepastnego bagażnika.

Bardzo atrakcyjny design

Suzuki Swace to samochód, który na pewno nie jest nijaki. Auto od razu rzuca się w oczy i wyróżnia na parkingu, dlatego bez problemu odnajdziesz je pod zatłoczoną galerią handlową. Projektantom Suzuki należą się wielkie brawa, ponieważ dawno na rynku nie pojawił się samochód kombi, który miałby tak zwartą i dynamiczną bryłę nadwozia, podkreśloną agresywnymi przetłoczeniami i bardzo zadziornym pasem przednim z reflektorami LED.

Ogromna ilość miejsca

Od samochodu rodzinnego, a już na pewno kombi, mamy prawo oczekiwać, że zapewni komfortowe warunki do podróżowania kompletowi pasażerów. Suzuki Swace pod tym względem podnosi poprzeczkę na niebotyczny wręcz poziom. Ilość miejsca w środku zachwyca, a tajemnica tkwi w zwiększonej odległości między fotelami, która wynosi aż 928 mm. Dzięki temu spokojnie można się wybrać w daleką trasę w pięć osób. Na tylnej kanapie da się również zamontować trzy foteliki dziecięce, co na pewno docenią większe rodziny.

Jak wypełnić ten bagażnik?

Sposoby oczywiście się znajdą, zwłaszcza podczas rodzinnych wakacji. Faktem jest, że bagażnik Suzuki Swace jest wyjątkowo pojemny. Aż 596 litrów to jeden z najlepszych wyników w klasie, który powinien zaspokoić potrzeby większości rodzin, nawet planujących dwutygodniowy urlop np. w Chorwacji.

Do tego dochodzi szereg praktycznych rozwiązań, takich jak chociażby system podwójnej podłogi. Dzięki temu można zagospodarować przestrzeń w bagażniku w taki sposób, aby był on funkcjonalny także na co dzień, na przykład do przewożenia zakupów spożywczych.

Oszczędnie, dynamicznie, z szacunkiem dla środowiska

Mocną stroną Suzuki Swace jest napęd hybrydowy z silnikiem benzynowym 1.8 oraz automatyczną skrzynią biegów E-CVT. W tej wersji samochód zaskakuje dynamiką, zwłaszcza w warunkach miejskich oraz bardzo niskim zużyciem paliwa – bez trudu można zejść poniżej 5 litrów na setkę w mieście, mając przy tym przyjemną świadomość, że rzeczywiście przyczyniamy się do ograniczenia emisji szkodliwych spalin do atmosfery.

Suzuki Swace to bardzo ciekawy model, któremu na pewno warto przyjrzeć się bliżej, jeśli planujesz w najbliższym czasie zakup samochodu nie tylko funkcjonalnego, ale też dającego sporo frajdy za kierownicą. Na jazdę testową Suzuki Swace umówisz się w salonie autoryzowanego dealera marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie lub Warszawie.