motopati.pl

Blog motoryzacyjny

popularne modele Hyundaia
Samochody

Jakie są popularne modele Hyundaia?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat możemy zaobserwować rosnącą popularność samochodów oferowanych przez dealerów Hyundai na polskich drogach. Początki nowoczesnych samochodów sięgają 1947 roku. W tym czasie Chung Ju-Yung założył Hyundai Engineering and Construction, największą grupę budowlaną w Korei Południowej, później przemianowaną na Hyundai Group. Hyundai Motor został wydzielony z tej firmy 29 grudnia 1967 roku.

Najbardziej popularne modele samochodów Hyundai 

Prawie wszystkie samochody produkowane pod marką Hyundai cieszą się dużą popularnością. Zarówno typowo miejskie hatchbacki, SUV-y, jak i pojazdy terenowe. Dlatego trudno jest wybrać jeden najpopularniejszy. Z tego powodu zaprezentujemy te, które najczęściej są kupowane. To modele, które wydają się najpopularniejsze. Dealer Hyundai ma do zaoferowania bogatą gamę modeli. Mowa o Hyundai i20, i30, Coupe, Tucson, Santa Fe.

Hyundai i20

Najmniejszym z omawianych jest oczywiście Hyundai i20. Jest to pojazd segmentu B dostępny w 3 i 5 drzwiowych hatchbackach. Produkcja rozpoczęła się w 2008 roku, a druga generacja pojawiła się w 2014 roku. Ten mały samochód zastąpił model Getz. Dostępna jest 5- i 6-biegowa manualna skrzynia biegów oraz 4-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Druga generacja bazuje na koncepcji projektowej Fluidic Sculpture 2.0, dzięki czemu ma nieco zwiększony rozstaw osi. Pojawiła się ta sama skrzynia biegów. Co ciekawe, model i20 Coupé został również wypuszczony ze znacznie bardziej agresywną stylistyką niż model pięciodrzwiowy, z większą osłoną chłodnicy i spojlerem na tylnej klapie. Rok później zaprezentowano Hyundaia i20 Active, gdzie zawieszenie zostało podniesione o 2 cm i dodana została też paczka plastikowych nakładek na błotniki.

Hyundai i30

Starszym, a właściwie większym bratem Hyundaia i20 jest i30, wprowadzony w 2007 roku. Panele podłogowe i części Kia Cee’d zostały w nim użyte. Samochód zdobył tytuł Samochodu Roku 2007 w Australii. Oryginalny Hyundai i30 był dostępny w wersji 5-drzwiowego hatchbacka i kombi. Wprowadzony po raz pierwszy w 2011 roku, 3-drzwiowy hatchback drugiej generacji przeszedł lifting w 2014 roku. Trzecia generacja pojawiła się w 2016 roku. Jest mniej zaokrąglony i ma bardziej kanciastą sylwetkę. Ponadto znacznie zwiększyła się jego długość, szerokość i wysokość. Przód ozdobiono dużą sześciokątną kratą. Pod koniec 2017 roku pojawiła się nieco bardziej sportowa wersja N i liftback.

Hyundai Tucson

Jest to, jak się wydaje, najpopularniejszy samochód marki Hyundai, który został sprzedany w milionach egzemplarzy. Kompaktowy SUV, który zadebiutował w 2004 roku, dzięki sukcesowi siostrzanej marki Kia, Sportage. Na tym opierała się technologia nowoczesnych SUV-ów. Druga generacja pojawiła się w 2009 roku. Na rynkach europejskich, australijskich, południowoafrykańskich i południowoamerykańskich model został przemianowany na ix35, aby pasował do nowej chronologii marki, niestety taki zabieg nie zadziałał. Rok 2015 to debiut trzeciej generacji, znanej na całym świecie jako Hyundai Tucson. Samochód jest stylistycznie bardzo podobny do Hyundaia Santa Fe, samochodu z wyższego segmentu gamy SUV-ów. Trzecia generacja ma więcej miejsca w środku, ale mniej miejsca w bagażniku. Mimo to cieszy się ogromną popularnością.