motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Mężczyzna

Jakie zastosowanie ma glinka samochodowa?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców cieszy się glinka samochodowa. Jest to bardzo ciekawy produkt przeznaczony do pielęgnacji karoserii pojazdu. Godny uwagi jest fakt, że glinka bardzo przypomina plastelinę. Nie wszyscy jednak wiedzą, do czego dokładnie służy wspomniany produkt.

Przeznaczenie glinki samochodowej

Glinka samochodowa w najprostszym możliwym ujęciu jest tabliczką plastycznego materiału, który może pomóc kierowcy w wypolerowaniu karoserii. Koniecznie należy również zdawać sobie sprawę, że wspomniany produkt może pomóc w usunięciu różnego rodzaju zabrudzeń. Należy do nich zaliczyć nalot z tarcz hamulcowych czy klocków. Rekomendowane jest jednak uważanie przy używaniu glinki samochodowej. Świetnym rozwiązaniem jest stosowanie się do zaleceń producentów. W przeciwnym razie można doprowadzić do trwałego szkodzenia powłoki lakierniczej.

Godny uwagi jest fakt, że na rynku dostępne są glinki delikatne, średnie, a także bardzo agresywne. Kierowcom zalecane jest używanie najbardziej delikatnych produktów. Agresywnej glinki można użyć w przypadku, gdy lakier samochodu będzie już zniszczony.

W jaki sposób powinno się używać omawianej glinki samochodowej?

W pierwszej kolejności należy oderwać 30-gramowy kawałek glinki. Następnie kierowca powinien uformować w dłoniach płaski dysk. Koniecznie trzeba przed przystąpieniem do prac pokryć lakier płynem, który będzie w stanie nadać omawianej glince odpowiedniego poślizgu. Ponadto świetnym rozwiązaniem będzie podzielenie karoserii przynajmniej na kilka sekcji. Następnie można już swobodnie przecierać glinką samochodową karoserię w celu usunięcia znajdujących się na niej zabrudzeń.

Kierowca powinien także od czasu do czasu sprawdzać dłonią czy lakier jest odpowiednio gładki. Wystarczy w tym celu dokonać przyłożenia folii spożywczej do karoserii. W ten sposób widoczne będą praktycznie wszystkie nierówności. Jeżeli glinka zbierze już odpowiednią ilość zabrudzeń konieczne jest zgniecenie jej zabrudzoną stroną do środka. Następnie można ponownie uformować płaski dysk i powtórzyć całą procedurę.

Czy glinka samochodowa faktycznie działa?

Należy mieć świadomość, że producenci omawianego produktu wymieniają bardzo dużą liczbę jego atutów. Glinka doskonal zda egzamin nie tylko przy oczyszczaniu lakieru, ale również felg, chromu, szyb czy lamp. Godny uwagi jest fakt, że glinka samochodowa z roku na rok przechodzi coraz większą liczbę testów. Produkt umożliwia pozbycie się bardzo brzydkich nalotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.