motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Warsztat

Idealne opony na deszcz

Jesień oraz zima to okres szczególnych wydatków. Dotyczy to niemal każdej grupy osób, jednak właściciele samochodów mogą odczuć to w dużo większym stopniu. Dlaczego? O tym przekonasz się czytając pozostałą część tego tekstu.

Dlaczego jesienią wydatki związane z utrzymaniem samochodu rosną?

Podstawowym czynnikiem, który ma wpływ na to, że ilość pieniędzy jaką trzeba wydać na utrzymanie auta jesienią wciąż rośnie jest oczywiście wymiana opon. Wymiana opon to nic innego jak zakup nowych opon, które będą przystosowane do jazdy w trudnych warunkach takich jak na przykład oszronienie jezdni, gołoledź, a także obfite opady deszczu lub śniegu. Tego typu sytuacje połączone z nieodpowiednio dobranymi oponami mogą się skończyć tragicznie, dlatego warto jest dbać o odpowiednie wyposażenie samochodu..

Czy opony są drogie?

Cóż, na to pytanie bardzo ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że cena opon w dużej mierze jest uwarunkowana od czynników zmiennych takich jak na przykład to czy opony są nowe czy też używane lub to do jakiego modelu samochodu mają pasować. Opony mogą zatem kosztować od 300 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego o jakie konkretnie opony chodzi.

Skąd wiadomo jakie opony trzeba wybrać?

Jeśli samemu nie ma się pewności co do tego jakie opony należy wybrać, warto jest wcześniej zasięgnąć porady u specjalisty. Pomocnym rozwiązaniem może okazać się konsultacja z zaprzyjaźnionym mechanikiem. Jeśli jednak wśród Twojej rodziny lub bliskich znajomych znajduje się ktoś, kto jest w stanie Ci pomóc, przyjmij tą ofertę, ponieważ w niektórych przypadkach może okazać się ona nieoceniona.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że opony na zime mają być grubsze, a także bardziej stabilne niż te, które przeznaczone są do jazdy w lato. Należy też wspomnieć o tym, że kupowanie używanych opon tylko dlatego, że są trochę tańsze nie jest dobrym pomysłem. Tego typu inwestycja może okazać się niezwykle nietrafiona.

Idealne opony na deszcz

Jeśli zadajesz sobie pytanie jak wybrać opony na deszcz, to świetnie się składa, ponieważ z nami dowiedz się wszystkiego w prosty i szybki sposób.
Dobierając opony do jazdy w deszczu trzeba pamiętać, by były one możliwie szerokie, grube, a także antypoślizgowe. Mile widzianym dodatkiem są różnego rodzaju wypustki stosowane w celach zwiększenia tarcia pomiędzy oponą a nawierzchnią jezdni. Dzięki zwiększaniu tarcia jazda samochodem staje się znacznie bardziej stabilna, a co za tym idzie bezpieczna.