motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Warsztat

Czym zabezpieczyć podwozie by uniknąć na nim korozji i rdzy?

Praktycznie każdy samochód posiada fabryczne zabezpieczenie podwozia przed procesem korozji. Jednak fakt ten nie powinien zwalniać właścicieli samochodów przed robieniem dodatkowych zabezpieczeń. Podwozie samochodu trzeba poddawać regularnym procesom zabezpieczającym i odpowiednio o nie dbać, wykorzystując do tego konkretne i sprawdzone preparaty.

Kiedy zacząć zabezpieczać podwozie przed korozją??

O podwozie samochodu warto jest zadbać już na początku jego żywota. Wtedy ma się całkowitą pewność, że pojazd jest prawidłowo konserwowany a przez to odpowiednio zabezpieczony. Taką profesjonalną konserwację można wykonać w warsztacie. Cały proces polega na nałożeniu, na podwozie, specjalnych powłok antykorozyjnych. przez ten fakt zabezpieczona zostaje podłoga i poszczególne profile i elementy podwozia.
Sposób ten jest idealny w przypadku nowych samochodów, ponieważ od początku daje konkretną bazę, która służy do zabezpieczenia i ochrony. Potem w trakcie kolejnych lat pojazdu można już tylko podwozie konserwować domowymi sposobami, w domowych warsztatach.

Zabezpieczenia położone samodzielnie

Konserwacji podwozia należy też dokonywać w starych samochodach. Wtedy można pokusić się o położenie warstwy konserwacyjnej samodzielnie. Jednak zawsze należy pamiętać, by przed pracami tego typu, wymyć i osuszyć porządnie podwozie pojazdu, w tym silnik i wszystkie podzespoły.
W przypadku gdy niektóre elementy zostały już zaatakowane przez rdzę, trzeba wszystko porządnie oczyścić i zetrzeć miejsca skorodowane aż do blachy. Rdzy należy się pozbyć, w przeciwnym razie stworzy się jej idealne warunki do korodowania podwozia, mimo faktu, że nałoży się na nie odpowiednią powłokę.
Przy pracach wykonywanych samodzielnie, dobrze jest wybrać taki preparat antykorozyjny, który można nakładać poprzez aplikowanie go specjalnym pistoletem. Sposób ten pomoże na idealne nałożenie powłoki na podłogę, progi, belkę i wahacze. Nigdy nie należy powłoki antykorozyjnej nakładać na wydech, ponieważ ten szybko się nagrzewa i pod wpływem temperatury nałożona warstwa szybko odpadnie.

Systematyczność

Dbać o podwozie pojazdu trzeba systematycznie i to zarówno w nowym samochodzie, nowszym i tym nieco starszym, kupionym z drugiej ręki.
Taki stan rzeczy da bezpieczeństwo użytkowania pojazdu i sprawi, że przez długi czas będzie można się cieszyć z korzystania z danego samochodu. Na pytanie: Czym zabezpieczyć podwozie? Odpowiedź brzmi: odpowiednim preparatem antykorozyjnym. Na pytanie: Jak zabezpieczyć podwozie? Odpowiedź brzmi: systematycznie i dokładnie.