motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Zamarznięty płyn do spryskiwaczy czyli o tym jak zima zaskoczyła kierowców

Zima niemalże co roku zaskakuje kierowców i osoby odpowiedzialne za ruch drogowy. Jakie niespodzianki mogą się przytrafić, kiedy ktoś jest nieprzygotowany na to, że temperatura może spaść poniżej zera, a na drodze może pojawić się śnieg?

Zima zaskoczyła kierowców

Zima to jedna z czterech pór roku. Pojawia się cyklicznie, każdego roku o tej samej porze. Jednak wciąż część kierowców jest zaskoczona pojawieniem się zimy. Jakie kroki należy podjąć, kiedy zbliża się astronomiczna zima. Posiadanie własnego samochodu generuje w szeregu obowiązków. W strefie klimatycznej, w której znajduje się Polska, trzeba wziąć pod uwagę zmiany warunków atmosferycznych. Kiedy pojawia się zima, trzeba przygotować do tego samochód. Odpowiedzialny kierowca zajmuje się tym zadaniem, jeszcze zanim zima się pojawia. Przygotowanie samochodu nie jest mocno kłopotliwe, ale pewne czynności trzeba wykonać. Dlatego też warto zainteresować się tym odpowiednio wcześnie.

Odpowiedzialny kierowca

Kierowca nie ma wpływu na to, jak odpowiednie służby przygotują drogi na zimę. Kierowca ma jednak wwpływ na przygotowanie swojego samochodu. Z tego będzie rozliczony przez policję w czasie kontroli. Odpowiedzialny kierowca dba o to, aby zawsze dojechać swoim samochód na czas. Taka odpowiedzialność to między innymi wyruszenie w trasę wcześniej, kiedy za oknem widać śnieg oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Odpowiedzialna kierowca na pewno zwraca uwagę na takie kwestie. Warunki atmosferyczne są bardzo ważne dla bezpiecznej jazdy. Warto, aby już kursanci w czasie jazdy wiedzieli jak się zachować kiedy na drodze znajduje się śnieg. Oczywiście instruktor nie jest w stanie nauczyć się wszystkiego. Pewnych rzeczy człowiek musi nauczyć się w praktyce.

Przygotowania na zimę

Zamarznięty płyn do spryskiwaczy to tylko jedna z niespodzianek, jaka może spotkać kierowców, którzy nie przygotowali się na zimę. Przygotowanie samochodu do zimy obejmuje między innymi wymianę płynów eksploatacyjnych na takie, które są w stanie funkcjonować kiedy temperatury spadają poniżej zera. Przygotowanie samochodu do zimy to także wymiana opon na zimowe. Co prawda nie jest to wprost bezwzględnie wymagane, jednak trzeba tak przygotować samochód aby był on w stanie jechać w danych warunkach atmosferycznych. Dlatego też rekomendowane są właśnie opony zimowe. Jeżeli samochód ma jakąś usterkę należy czym prędzej udać się do mechanika, aby tej usterki się pozbyć. Odpowiedzialny kierowca tak właśnie postępuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *