motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Warsztat

Specyfikacja produktu letni płyn do spryskiwaczy temperatura zamarzania

Samochód jest dla każdego z nas cennym nabytkiem. Zależy nam na tym by zawsze sprawnie on działał, spełniał oczekiwania w nim pokładane oraz dobrze się prezentował. Jednak o samochód musimy ciągle dbać, powinniśmy dbać o jego czystość i o to, by był sprawny i bezpieczny o każdej porze roku.

Płyny do spryskiwaczy

Jedną z ważniejszych części samochodu są przednie szyby. To od nich w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy. Dlatego niezwykle ważną kwestią jest to, by zawsze były one czyste i przejrzyste, nie mogą być w żaden sposób zabrudzone czy przesłonięte chociażby szronem czy śniegiem. Przez to też każdy samochód należy zaopatrzyć w spryskiwacz do szyb. Spryskiwacz należy dostosować do aktualnie panującej pory roku.

Specyfikacja płynów do spryskiwaczy

Jak się można domyślić płyny do spryskiwaczy różnią się w zależności od pory roku. Na zimę mamy płyny, które odmrażają szybę a na lato płyny, które czyszczą szybę z zabrudzeń. Letni płyn do spryskiwaczy temperatura zamarzania jest już w granicach 0 stopni, dlatego jeśli tylko zaczyna się zmieniać pora roku i przychodzą pierwsze przymrozki wtedy koniecznie trzeba zmienić płyn letni na zimowy. Jeśli letni płyn w spryskiwaczach nam zamarznie, wtedy istnieje ryzyko, że będziemy mieć utrudnioną widoczność na drodze a w przypadku gdy pojawiają się przymrozki lub panuje gołoledź na drogach jest to bardzo niebezpieczne.

Co może zabrudzić szybę zimą?

Zimą na drogach panują bardzo trudne warunki, dlatego czystość szyby ma w takiej sytuacji ogromne znaczenie. Spryskiwacz do szyb ma wyczyścić szybę z kurzu, śniegu, mrozu, błota pośniegowego i innych rodzajów zabrudzeń, które zimową porą mogą się pojawić na szybie. Dlatego też jego działanie powinno być jak najbardziej skuteczne, przede wszystkim taki płyn do spryskiwaczy musi sobie poradzić z tym, by nie zamarzać przy niskiej temperaturze. Tego typu spryskiwacze są robione na bazie mocnego roztworu alkoholu. Przez to są mocne i skuteczne, szybko rozmrażają lód i śnieg, dodatkowo zabezpieczają szybę przed ponownym zamarzaniem w czasie jazdy. W każdym samochodzie powinien być pełny spryskiwacz, latem musi w nim być letni płyn do spryskiwaczy a zimą zmowy. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie bezpieczeństwo w czasie jazdy, zadbamy o dobrą widoczność i o wygląd swojego samochodu. Co jakiś czas warto sprawdzić czy w samochodzie jest pełny spryskiwacz, czy oby nie trzeba go uzupełnić płynem dostosowanym do pory roku która aktualnie panuje.