motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Warsztat

Specyfikacja produktu letni płyn do spryskiwaczy temperatura zamarzania

Samochód jest dla każdego z nas cennym nabytkiem. Zależy nam na tym by zawsze sprawnie on działał, spełniał oczekiwania w nim pokładane oraz dobrze się prezentował. Jednak o samochód musimy ciągle dbać, powinniśmy dbać o jego czystość i o to, by był sprawny i bezpieczny o każdej porze roku.

Płyny do spryskiwaczy

Jedną z ważniejszych części samochodu są przednie szyby. To od nich w dużej mierze zależy nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy. Dlatego niezwykle ważną kwestią jest to, by zawsze były one czyste i przejrzyste, nie mogą być w żaden sposób zabrudzone czy przesłonięte chociażby szronem czy śniegiem. Przez to też każdy samochód należy zaopatrzyć w spryskiwacz do szyb. Spryskiwacz należy dostosować do aktualnie panującej pory roku.

Specyfikacja płynów do spryskiwaczy

Jak się można domyślić płyny do spryskiwaczy różnią się w zależności od pory roku. Na zimę mamy płyny, które odmrażają szybę a na lato płyny, które czyszczą szybę z zabrudzeń. Letni płyn do spryskiwaczy temperatura zamarzania jest już w granicach 0 stopni, dlatego jeśli tylko zaczyna się zmieniać pora roku i przychodzą pierwsze przymrozki wtedy koniecznie trzeba zmienić płyn letni na zimowy. Jeśli letni płyn w spryskiwaczach nam zamarznie, wtedy istnieje ryzyko, że będziemy mieć utrudnioną widoczność na drodze a w przypadku gdy pojawiają się przymrozki lub panuje gołoledź na drogach jest to bardzo niebezpieczne.

Co może zabrudzić szybę zimą?

Zimą na drogach panują bardzo trudne warunki, dlatego czystość szyby ma w takiej sytuacji ogromne znaczenie. Spryskiwacz do szyb ma wyczyścić szybę z kurzu, śniegu, mrozu, błota pośniegowego i innych rodzajów zabrudzeń, które zimową porą mogą się pojawić na szybie. Dlatego też jego działanie powinno być jak najbardziej skuteczne, przede wszystkim taki płyn do spryskiwaczy musi sobie poradzić z tym, by nie zamarzać przy niskiej temperaturze. Tego typu spryskiwacze są robione na bazie mocnego roztworu alkoholu. Przez to są mocne i skuteczne, szybko rozmrażają lód i śnieg, dodatkowo zabezpieczają szybę przed ponownym zamarzaniem w czasie jazdy. W każdym samochodzie powinien być pełny spryskiwacz, latem musi w nim być letni płyn do spryskiwaczy a zimą zmowy. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie bezpieczeństwo w czasie jazdy, zadbamy o dobrą widoczność i o wygląd swojego samochodu. Co jakiś czas warto sprawdzić czy w samochodzie jest pełny spryskiwacz, czy oby nie trzeba go uzupełnić płynem dostosowanym do pory roku która aktualnie panuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *