motopati.pl

Blog motoryzacyjny

skuter elektryczny
Motoryzacja

Cicha i płynna jazda? Tylko skuterem elektrycznym!

Skutery elektryczne to świetna alternatywa dla pojazdów spalinowych. Za wyborem tych ekologicznych opcji przemawia nie tylko dbałość o środowisko, choć jest to bardzo ważny argument. Te jednoślady zapewniają przede wszystkim niezwykle przyjemną, cichą i wygodną jazdę. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na elektryczny skuter miejski.

Motocykl elektryczny – bezgłośny kompan podróży

Skuter elektryczny wyposażony jest w silnik, który zawiera około 90% mniej części ruchomych w porównaniu ze standardową jednostką spalinową. W związku z tym podczas jazdy słyszymy cichy szum, a nie warkot. Szczególnie w trakcie przemieszczania się z niewielką prędkością motocykl elektryczny jest niemal niesłyszalny. Wraz ze zwiększaniem szybkości wytwarzany zaczyna być lekki szmer, którego źródłem są głównie opony.

Dzięki temu, że elektryczny motocykl produkuje wyłącznie dyskretne szumy, nie przyczyniamy się do podwyższania stopnia hałasu w miastach. Również sam kierowca czuje o wiele wyższy poziom komfortu w czasie jazdy. Może skupić się na prowadzeniu, a nie irytującym warkocie silnika.

Pamiętaj, że skuterem elektrycznym możesz jeździć nie tylko w mieście. To fantastyczna opcja również na dłuższe dystanse. Obecnie takie pojazdy proponują zasięg na jednym ładowaniu sięgający nawet 160 km. Dzięki temu możesz wyruszyć na weekendową wycieczkę i cieszyć się niskimi kosztami ładowania. W porównaniu ze skuterami spalinowymi i cenami paliwa są one o wiele niższe.

Elektryczny skuter – bezpieczna, komfortowa i przyjemna jazda

Motocykle elektryczne to pojazdy, które zapewniają cichą, płynną i bardzo komfortową jazdę. Prowadzenie jednośladów napędzanych energią elektryczną jest również bardzo bezpieczne. Dlatego nadają się zarówno dla młodszych, jak i starszych użytkowników. Jeśli zdecydujesz się na skutery elektryczne najnowszej generacji, takie jak te marki Super Soco, które znajdziesz na https://supersoco.pl/, możesz liczyć na jeszcze lepszą jakość prowadzenia.

W ofercie producenta można znaleźć m.in. model Street Hunter, który jest dowodem na to, że elektryczny miejski skuter może oferować naprawdę znakomite właściwości jezdne. Wszystko to zasługa silnika o dużej mocy (2500 W), którego moment obrotowy (180 Nm) sprawia, że przemieszczanie się ulicami miast przebiega bezproblemowo i szybko. W pojeździe obniżono także pozycję baterii, czego efektem jest obniżony środek ciężkości. Zabieg ten sprawił, że motocykl cechuje się świetną zwrotnością. Pokonywanie zakrętów, nawet tych ostrych, jest dzięki temu bardzo proste. Street Hunter wyposażono również w opony o wielkości 17 cali, które nie tylko gwarantują fenomenalne wrażenia z jazdy w mieście, lecz także w terenie.

Jeśli chcesz poznać bliżej pozostałe modele dostępne w ofercie producenta Super Soco, zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym na stronie: https://supersoco.pl/skutery-elektryczne-super-soco-poznaj-je-blizej/.

Skuter elektryczny – cena wygody i znakomitych właściwości jezdnych nie musi być wysoka

Skutery elektryczne cieszą się rosnącą popularnością. Z racji tego ich ceny są bardzo konkurencyjne względem skuterów spalinowych lepszej jakości. Na ekologiczne elektryczne motocykle decydują się już nie tylko osoby prywatne, lecz także przedsiębiorcy, np. właściciele lokali gastronomicznych, którzy wykorzystują je do dostaw jedzenia.

Koszt zakupu skutera elektrycznego można znacznie obniżyć dzięki dotacji rządowej „Mój elektryk”. Choć już mnóstwo osób słyszało o tym programie finansowym, wciąż wiele z nich kojarzy go wyłącznie z samochodami elektrycznymi. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem motocykla elektrycznego, dowiedz się więcej o tej opcji na spore oszczędności. Oferowane dopłaty są dość duże, to nawet 30% wartości pojazdu, ale nie więcej niż 4000 złotych.