motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Lampy LED w ciągniku
Motoryzacja

Lampy LED w ciągniku – czy warto w nie zainwestować?

Dobrej jakości oświetlenie w ciągniku to zarówno większe bezpieczeństwo, jak i większy komfort pracy. Od kilku już lat coraz większą popularnością cieszą się lampy LED. Jeszcze niedawno oświetlenie ledowe montowane było jedynie w ciągnikach klasy premium. Dziś to już standard. Czy warto w niej zainwestować i zamontować we własnym ciągniku?

Żywotność lamp LED w ciągnikach

Popularność lamp ledowych w ciągnikach wynika przede wszystkim z dwóch konkretnych powodów. Po pierwsze, lampy LED cechują się długim maksymalnym czasem pracy. Po drugie, cechują się wysoką sprawnością energetyczną. Jest tak, zwłaszcza jeśli chodzi o oświetlenie produkowane przez sprawdzone firmy. Dobrym przykładem mogą być tu lampy Wesem LED. Lampy te mogą zapewnić ponad 30 tys. godzin ciągłej pracy nawet w niekorzystnych warunkach. Oznacza to, że po ich zamontowaniu można cieszyć się ich sprawnym działaniem nawet przez 3 lata. To duża oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki długiej żywotności lamp ledowych nie jest konieczna ich częsta naprawa bądź wymiana, a to oznacza oszczędności pieniędzy na zakupie lamp. Warto tu podkreślić, że lampy LED w ciągnikach potrafią pracować w nawet bardzo trudnych warunkach. Ich konstrukcja zabezpieczona jest przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Energooszczędność

Lampy Wesem LED to produkt cechujący się wysoką energooszczędnością. Jest ona bez porównania większa w porównaniu z tradycyjnym rodzajem oświetlenia. Lampy ledowe przy zachowaniu podobnych parametrów wiązki światła zużywają nawet kilka razy mniej energii niż standardowe lampy żarówkowe. Wynika to z tego, że lampa żarówkowa bardzo dużą część energii emituje w formie niepotrzebnego ciepła. W przypadku lamp LED tego problemu nie ma.

Lampy LED idealne na trudne warunki

Wspomniano już, że lampy ledowe świetnie radzą sobie nawet w bardzo trudnych warunkach. Są trwałe i odporne na uszkodzenia, wodę i pył. Dlatego z pewnością będzie to bardzo dobory wybór zwłaszcza dla tych rolników, którzy często eksploatują swoje maszyny w niełatwych warunkach pracy. Dodać do tego trzeba również, że lampy ledowe, zwłaszcza lampy Wesem LED, są odporne na różnego rodzaju wstrząsy. Inaczej jest w przypadku tradycyjnych halogenów, które znacznie łatwiej ulegają uszkodzeniu. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że lampy LED do ciągników charakteryzują się łatwym montażem. Podłączenie takich lamp odbywa się po prostu na zasadzie „podłącz i włącz”. Pamiętać jednak trzeba, aby lampy były właściwie dopasowane do posiadanego modelu ciągnika.