motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Jak powinien wyglądać dobór felg?

Należy mieć świadomość, że obecnie dobór felg do auta jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy kierowcy wiedzą jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Warto postawić na felgi aluminiowe czy stalowe?

Można zaobserwować, że rynek motoryzacyjny z roku na rok rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Jak wiadomo w przeszłości felgi aluminiowe zaliczane były do ekskluzywnych produktów przede wszystkim ze względu na wysoką cenę. Obecnie omawiany rodzaj felg jest coraz bardziej dostępny. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nowoczesne modele charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysoką jakością i niebanalnym wzornictwem.

Rozpiętość cen jest tak duża, że praktycznie każdy będzie w stanie bez żadnego problemu znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb. Godny uwagi jest fakt, że felgi stalowe są znacznie bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia, jednak prostszy jest sposób naprawy.

Czym należy się sugerować przy wyborze rozmiaru felg?

Jest to jeden z najbardziej istotnych aspektów, jaki koniecznie powinno się uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie felg. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wymiary felg mają nie tylko i wyłącznie techniczne znaczenie, ale również oddziałują na cały wygląd samochodu.

Warto wiedzieć, że aluminiowe felgi o dużej średnicy w połączeniu z niskoprofilowymi oponami będą się doskonale komponować. Jedynym problemem może być podatność na ewentualne odkształcenie. Należy mieć świadomość, że dla niektórych kierowców ważniejszy będzie wygląd samochodu, z kolei dla innych praktyczne aspekty.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie jednak zamontowanie większych obręczy oraz opon niskoprofilowych na okres letni. Drogi są bowiem wtedy w zdecydowanie lepszym stanie. Kierowcy będzie się także łatwiej jeździć. Z kolei podczas zimy warto postawić na opony o wyższym profilu i mniejsze felgi.

Czym dokładnie należy się sugerować przy wybraniu felg na zimę?

Należy mieć świadomość, że dostępne na rynku alufelgi zimowe są zdecydowanie bardziej określeniem marketingowym, które nie ma praktycznie żadnego odniesienia do uzyskiwanych osiągów. Godny uwagi jest fakt, że z technologicznego punktu widzenia zarówno parametry felg stalowych, jak i aluminiowych nie będą się praktycznie niczym różnić. Najbardziej istotne znaczenie będzie miało wybranie właściwego rozmiaru, a także dopasowanie omawianych felg do opon.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kierowcy przeważnie uznają za felgi zimowe obręcze charakteryzujące się prostymi wzorami. Oczywiście znacznie prościej jest je myć i konserwować. Kierowca musi pamiętać, aby właściwie dbać o koła. W ten sposób będzie mógł dłużej cieszyć się z ich użytkowania. Rekomendowane jest oczywiście zaopatrywanie się w felgi najbardziej renomowanych producentów. Można bowiem mieć nie tylko pewność, co do jakości. Sprawdzone marki dają przynajmniej kilkuletnie gwarancje na swoje produkty.