motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Jak wypolerować samochód by lśnił i błyszczał?

Każdy chce by jego samochód, już kilkoletni, błyszczał tak jakby dopiero co wyjechał z salonu. Możliwością osiągnięcia tego sukcesu jest polerowanie auta. Można to zrobić zarówno samemu, domowymi sposobami jak i profesjonalnie, oddając pojazd do warsztatu samochodowego. Pamiętać jednak trzeba zawsze o tym, że dobrze przygotowany samochód do polerowania to samochód idealnie wymyty.

Amatorskie polerowanie samochodu

Jak wypolerować samochód samemu? Oczywiście ta praca polega w głównej mierze na odświeżeniu lakieru poprzez nałożenie na niego danej warstwy wosku. Samodzielne polerowanie jest może proste, ale wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i bardzo dużej dokładności. Praca ta może być wykonana przy pomocy specjalnych preparatów, gąbek i miękkich szmatek.
Najlepszym przygotowaniem do danych czynności, jest dobre przeczytanie instrukcji danego preparatu i trzeba pamiętać, by nie przesadzić. Bowiem zamiast błyszczącego pojazdu otrzymamy samochód o matowej karoserii lub zbyt przetłuszczonej. Dobrze jest też zwrócić uwagę na temperaturę powietrza, w której wykonuje się prace. Przy zbyt dużym upale preparat będzie zasychał i tworzył nierówności. Polerowanie za pomocą wosku spowoduje całkowite zlikwidowanie wszelkiego rodzaju zarysować i zadrapań. Karoseria może błyszczeć, ale pod warunkiem, że nasza praca będzie naprawdę uczciwa i dokładnie, według instrukcji naniesiemy preparat na całe auto.

Profesjonalne polerowanie

Drugą formą przywrócenia pojazdu do jego stanu świetności jest oddanie go do profesjonalnego warsztatu, gdzie lakier zostanie wypolerowany przy użyciu odpowiednich maszyn i sprzętu. Takie prace to kompleksowa renowacja lakieru karoserii. Już nie jest to tylko kosmetyka, ale całkowita odnowa lakieru, w wyniku której zostanie przywrócony mu jego blask. W tym wypadku stosuje się polerkę elektryczną, która na niskich obrotach, dokładnie poleruje lakier.
Wykorzystanie polerki, w procesie polerowania lakieru, wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy. Ponieważ równie dobrze można polerką sprawić by lakier błyszczał, jak również można go zepsuć i wtedy pojazd będzie brzydko wyglądał.

Jak polerować lakier polerką, by go nie zniszczyć?

Amatorskie używanie polerki wymaga poznania rodzaju lakieru, nałożonego na dany pojazd. Od tego zależy, jakie zostaną użyte nakładki polerskie. Potem trzeba dokładnie wybrać odpowiedni sprzęt, czyli konkretną polerkę. Trzeba pamiętać, że samodzielne polerowanie przy użyciu polerki to bardzo żmudna i długa praca. Jej efekt może zachwycić, ale zanim tak się stanie, trzeba uważać by nie rozgrzać ani nie uszkodzić lakieru na polerowanym samochodzie.