motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Pasy transportowe rodzaje – co warto o nich wiedzieć?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pasy transportowe są obecnie najbardziej popularnym systemem umożliwiającym odpowiednie mocowanie ładunku podczas transportu. Godny uwagi jest fakt, że produkty wykorzystywane są do zabezpieczania praktycznie każdego rodzaju transportu. Warto również wiedzieć, że z roku na rok coraz częściej stosuje się je zupełnie poza branżą transportową. Doskonałym przykładem może być mocowanie banerów reklamowych.

Pasy transportowe rodzaje

Warto wiedzieć, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się pasy transportowe z napinaczem. Są to tzw. pasy dwuczęściowe. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do właściwego zastosowania tego produktu potrzebne będą dwa punkty zaczepienia. Godny uwagi jest również fakt, że ładunek powinien być zamocowany parzystą liczbą pasów.

Obecnie na rynku dostępne są również pasy transportowe z niestandardowymi napinaczami. Oczywiście zdecydowanie wyróżniają się one na tle bardziej popularnych napinaczy.

Kolejnym rodzajem pasów transportowych są pasy transportowe do lawety. Wspomniane produkty nazywane są także pasami trzypunktowymi. Należy mieć świadomość, że dzięki trzem punktom zaczepienia można bez żadnego problemu wykonać transport auta na lawecie.

Z kolei pasy ściągające stosuje się wtedy, gdy nie ma wygodnego punktu zaczepienia. Bardzo często nazywane są pętlami lub pasami jednoczęściowymi. Produkt w najprostszym możliwym uproszczeniu działa na zasadzie paska od spodni. Wykorzystywany jest przeważnie do ustabilizowania określonego ładunku na palecie.

W niektórych sytuacjach trzeba zaopatrzyć się w pas transportowy z innym hakiem. Hak może bowiem w ogóle nie pasować do uchwytu, jakim dysponuje użytkownik. Warto wtedy bardzo poważnie zastanowić się nad innym rodzajem zaczepu. Doskonałym przykładem może być pas transportowy zakończony pojedynczym pazurem. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się pasy z zaczepami do listew kotwicznych.

Dlaczego zalecane jest zaopatrywanie się w pasy transportowe najwyższej możliwej jakości?

Rekomendowane jest zaopatrywanie się w pasy transportowe tylko i wyłącznie od renomowanych producentów. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że będą spełniały wszystkie obowiązujące normy. Ponadto produkty będą bezpieczne podczas użytkowania.

Pasy transportowe powinny przede wszystkim być produkowane zgodnie z bardzo istotną unijną normą EN 12195-2. Gwarantuje ona przede wszystkim bardzo wysoką jakość. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana norma nie tylko bardzo dokładnie opisuje budowę, ale również ważne wymagania wytrzymałościowe.