motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Podziemne parkingi w dużych miastach
Mężczyzna

Podziemne parkingi w dużych miastach – co warto o nich wiedzieć?

Podziemne parkingi to jeden z najważniejszych elementów miejskiej infrastruktury. Na ich budowę kładzie się bardzo duży nacisk, ponieważ stanowią ogromne ułatwienie dla wszystkich użytkowników ruchu. Mają też sporo innych zalet.

Podziemny parking – rozwiązanie dla każdego kierowcy

Podziemny parking jest rozwiązaniem, z którego w dużych miastach chętnie korzystają wszyscy kierowcy. Firma Interparking Polska obsługuje tego typu obiekty m.in. w Poznaniu – parking znajduje się pod placem Wolności, czyli w ścisłym centrum stolicy Wielkopolski. Jest to świetna lokalizacja doskonale skomunikowana z pozostałymi częściami miasta – stąd łatwo dostać się wszędzie, a dodatkowym plusem jest bliskość infrastruktury handlowo-usługowej oraz turystycznych atrakcji.

Podziemny parking – największe zalety

Z punktu widzenia kierowcy podziemny parking to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. W centrach największych miast w Polsce na znalezienie miejsca postojowego trzeba każdego przeznaczyć średnio ok. 40 minut – czyli całkiem sporo. Tymczasem wystarczy wcześniej zarezerwować sobie miejsce na parkingu i nie martwić się o ewentualne opóźnienia. Powstające obecnie parkingi podziemne to bardzo nowoczesne obiekty wyposażone w rozmaite zabezpieczenia. Dzięki temu spada ryzyko kradzieży auta, a poza tym jest ono znakomicie chronione przed opadami innymi czynnikami pogodowymi. Innowacyjne technologie oraz materiały budowlane pozwalają na budowanie parkingów podziemnych nawet na terenach trudnych pod względem geologicznym, a naziemną przestrzeń nad nimi można zagospodarować praktycznie w dowolny sposób.

Podziemny parking – jak rezerwować?

W celu zarezerwowania miejsca na parkingu podziemnym najlepiej wypełnić prosty formularz online dostępny na stronie wybranej firmy – większość z nich oferuje taką możliwość. Trzeba podać termin i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania, a następnie dokonać płatności. W wielu przypadkach w rachubę wchodzi także opcja w postaci wykupienia abonamentu.