motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Dekoder VIN Volvo. Jak sprawdzić numer VIN w samochodzie Volvo?

Chcesz kupić używany samochód marki Volvo? W takim przypadku pamiętaj o tym, aby dobrze skontrolować jego stan techniczny. Ponadto warto także sprawdzić numer VIN, który zawiera dokładne informacje o jego parametrach. W jaki sposób można odczytać numer VIN? Co można się z niego dowiedzieć?

Czym jest numer VIN?

VIN, czyli Vehicle Identification Number, czyli numer identyfikacyjny pojazdu jest rodzajem unikanego numeru nadawanego każdemu samochodowi. Numer VIN jest określany także jako numer nadwozia, ponieważ zawiera informacje o nadwoziu pojazdu.

Numer VIN składa się z 17 znaków – cyfr oraz liter (poza literami O, Q oraz I). Dzieli się on na trzy różne segmenty:

– WMI, czyli 3 pierwsze znaki – odnoszą się one do producenta, zawierają jego światowy symbol
– VDS, czyli 4-9 kolejnych znaków – zawierają one informacje dotyczące danych technicznych pojazdu, a także jego cechy charakterystyczne
– VIS, czyli ostatnie 10-17 znaków – są one indywidualne dla każdego pojazdu i stanowią jego rodzaj numeru seryjnego, zawierają między innymi dane o roku produkcji, miejscu montażu

Numery VIN także nadawane są samochodom marki Volvo, dlatego każdy z nich posiada swój własny, indywidualny numer. Aby odczytać znajdujące się pod nim informacje, potrzebny będzie dekoder VIN Volvo.

Dekoder VIN Volvo – co to jest?

Dekodery VIN to specjalne rodzaje narzędzi, które służą do odczytania informacji kryjących się pod numerem VIN. Obecnie tego typu narzędzia dostępne są w internecie, dlatego można łatwo i szybko znaleźć informacje o pojeździe w parę minut.

Narzędzie jak dekoder VIN Volvo to rodzaj dekodera przeznaczonego do sprawdzania informacji o danych z VIN w samochodach Volvo. Oczywiście, zastosować można także każdy inny rodzaj dekodera VIN – z jego pomocą także można znaleźć informacje dotyczące samochodów Volvo.

Gdzie znaleźć numer VIN samochodu?

Numer VIN znajduje się na pojeździe w kilku miejscach, a także jest on umieszczony w dowodzie rejestracyjnym.

Na pojeździe numer VIN znajduje się na:
– słupku bocznym znajdującym się od strony kierowcy
– podszybiu znajdującym się od strony kierowcy
– podłodze w bagażniku po stronie prawej
– podłodze na przednim miejscu po stronie pasażera
– komorze silnika

Gdy chcemy zakupić samochód marki Volvo, w takim przypadku także warto poprosić sprzedającego o podanie numeru VIN samochodu. Niekiedy numery te umieszczane są bezpośrednio w ogłoszeniach, co pozwala na błyskawiczne sprawdzenie parametrów pojazdu przed kontaktem ze sprzedającym.

Jak zdekodować numer VIN Volvo?

Aby zdekodować numer VIN w samochodzie Volvo, należy w pierwszej kolejności wybrać dekoder VIN Volvo. Serwisy zawierające dekodery można znaleźć bez problemu w internecie – są dostępne pod różnymi adresami.

Następnie do dekodera VIN wpisuje się numer VIN. Potem wystarczy tylko kliknąć na przycisk sprawdzenia numeru, aby natychmiast odczytać jego informacje.

Warto wskazać, że większość dekoderów VIN działa bezpłatnie, ale w internecie dostępne są także serwisy płatne. Po opłacie można uzyskać jeszcze więcej informacji niż wynika to tylko z numeru VIN, na przykład dane o poprzednich właścicielach, zdarzeniach drogowych.