motopati.pl

Blog motoryzacyjny

wysyłka za granicę
Motoryzacja

Wysyłka za granicę – o czym należy wiedzieć?

Czeka Cię wysyłka za granicę i zastanawiasz się, jak i gdzie zamówić kuriera, by Twoja paczka międzynarodowa dotarła sprawnie do celu i nie kosztowało to fortuny? Paczki za granicę można dziś wysyłać na wiele różnych sposobów, ale to właśnie międzynarodowe przesyłki kurierskie cieszą się największą popularnością. Dzięki kurierom wysyłka za granicę jest dziś możliwa nawet do najdalszych zakątków świata, a firmy przewozowe robią wszystko, by czas dostarczenia paczki był możliwe jak najkrótszy, procedury proste, a ceny wysyłki za granicę atrakcyjne. Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę podczas wysyłki paczek za granicę i co trzeba wiedzieć na temat przesyłek zagranicznych.

Ile kosztuje wysyłka za granicę?

Koszt przesyłki zagranicznej zależny jest od kilku czynników. Po pierwsze, gdy planujesz wysyłkę za granicę, fundamentalne znaczenie dla wyceny usługi kurierskiej ma rodzaj paczki, którą masz zamiar nadać. Przesyłki międzynarodowe mogą przyjmować formę listu, paczki lub przesyłki paletowej, które znacznie różnią się od siebie, zwłaszcza po względem wymiarów i wagi. Ciężar paczki i jej wymiary to jeden z najistotniejszych elementów, który wypływa na to, jak wyceniona zostanie wysyłka za granicę. Za niewielki i lekki list zagraniczny zapłacisz zdecydowanie mniej niż za kilkukilogramową paczkę. Cena przesyłki będzie również w znacznym stopniu zależna od miejsca doręczenia. Listy i paczki zagraniczne wysłane do bardzo odległych miejsc muszą niekiedy pokonać bardzo duże odległości. Paczka do Niemiec, Holandii czy innych krajów europejskich będzie tańsza niż wysyłka do Chin lub USA. Wysyłka za granicę może też być realizowana przy wykorzystaniu różnych środków transportu, a to ma wpływ zarówno na czas doręczenia przesyłki, jak i jej cenę. Pamiętać należy również, że wysyłka poza UE wiąże się z dodatkowymi kosztami odprawy celnej i będzie też wymagała od nadawcy przygotowania dodatkowych dokumentów, np. upoważnienia do czynności celnych.

Jeśli chcesz nadać przesyłkę za granicę, ale zależy Ci na dobrych warunkach cenowych, możesz oszacować koszt paczki zagranicznej i porównać go, korzystając z serwisu https://allekurier.pl. AlleKurier to profesjonalny pośrednik usług kurierskich, u którego znajdziesz oferty wszystkich renomowanych polskich i zagranicznych firm przewozowych, a przesyłki nadasz często dużo taniej niż bezpośrednio w firmie kurierskiej. Prosta w obsłudze i intuicyjna wyceniarka dostępna na stronie brokera pozwala błyskawicznie porównać ceny przesyłek, warunki dostawy i planowany czas dostarczenia paczki do odbiorcy, a następnie wygodnie i szybko zamówić kuriera online. Podczas wypełniania formularza nadania paczki na platformie AlleKurier.pl można też natrafić na wiele cennych i praktycznych wskazówek, dzięki którym wysyłka za granicę będzie sprawniejsza, bezpieczna i nie zostanie obarczona dodatkowymi niepotrzebnymi kosztami. Chodzi m.in. o sposób zapakowania przesyłki czy zabezpieczenie jej zawartości.

wysyłka paczki za granicę

Wysyłka za granicę – ważne informacje

Jeśli zamierzasz nadać przesyłkę zagraniczną, koniecznie sprawdź u przewoźnika wykaz przedmiotów dozwolonych do przewozu do danego kraju. Nie każda rzecz może być nadana przesyłką kurierską. Powinieneś również mieć świadomość, że paczki zagraniczne muszą przebyć często bardzo długą drogę i są z tego powodu bardziej narażone na różne przykre zdarzenia, np. zniszczenie. Wysyłka za granicę towarów cennych lub bardzo delikatnych, które łatwo mogą się uszkodzić, to ta okazja, gdy bezwzględnie warto rozważyć zakup ubezpieczenia przesyłki. Ubezpieczenie paczki nie kosztuje fortuny, a jest jedynym sposobem na zrekompensowanie ewentualnych strat. Trzeba również pamiętać, że wysyłka za granicę zajmuje więcej czasu, a szacowany przez przewoźnika czas dostawy paczki zagranicznej zawsze może ulec wydłużeniu, np. z powodu komplikacji podczas odprawy celnej. Warto więc odpowiednio wcześnie zamówić kuriera, by wysyłka za granicę została zrealizowana w dogodnym terminie, nawet jeśli pojawią się podczas jej przewozu niezaplanowane opóźnienia.