motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Czy zmiana koloru felg jest dobrym rozwiązaniem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kierowca może w poszukiwaniu sposobu na zmodyfikowanie wyglądu swojego samochodu zmienić kolor felg. Należy mieć świadomość, że nie jest to bardzo droga usługa. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Na czym polega zmiana koloru felg?

Guma syntetyczna w sprayu

Warto wiedzieć, że guma syntetyczna w sprayu jest doskonałym rozwiązaniem dla kierowców, którzy nie mogą lub nie chcą zdecydować się na profesjonalne lakierowanie omawianych felg. Jest to niezwykle elastyczny materiał, który nie tylko wysycha na powietrzu, ale również charakteryzuje się doskonała odpornością na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne.

Należy mieć świadomość, że do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów gumowej technologii zalicza się szeroką gamę kolorystyczną. Godny uwagi jest fakt, że będzie ona obejmowała także jaskrawe kolory, takie jak: niebieski, żółty, różowy czy zielony. Podejmując decyzję o zakupie gum w sprayu nie można oczywiście zapomnieć o ograniczeniach tego tworzywa. Doskonałym przykładem może być wytrzymałość.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że powłoka ochroni lakier przed ewentualnymi zabrudzeniami, jednak uderzenia czy zadrapania mogą przyczynić się do jej uszkodzenia. Warto wiedzieć, że omawiana guma po wyschnięciu będzie bardzo przypominała folię, która jest wykorzystywana do oklejania samochodów.

Malowanie felg

Należy mieć świadomość, że cały proces związany ze zmianą koloru felg wspomnianą wcześniej gumą w sprayu jest bardzo prosty. Kierowca nie musi bowiem korzystać ze specjalistycznych narzędzi. Warto zaznaczyć ,że guma może zostać nałożona nawet bez zdejmowania kół z samochodu.

Pierwszym etapem będzie właściwe przygotowanie określonej powierzchni do rozpylenia omawianego tworzywa. Koniecznie trzeba pamiętać o bardzo dokładnym oczyszczeniu z brudu, a także odtłuszczeniu felg. Oczywiście świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z benzyny ekstrakcyjnej czy wody z detergentem. Nie można oczywiście zapomnieć o odpowiednim osłonięciu elementów układu hamulcowego przy wykorzystaniu folii.

Należy mieć świadomość, że guma powinna być rozpylana kilkoma cienkimi warstwami. Celem jest oczywiście uzyskanie rezultatu polegającego na pełnym pokryciu felg wybranym przez siebie kolorem. Na zakończenie trzeba usunąć nadmiar materiałów z opony. Koniecznie trzeba wspomnieć o kolejnym bardzo istotnym atucie omawianej gumowej technologii. Godny uwagi jest fakt, że raz nałożone tworzywo można bez żadnego problemu oderwać. Klej nie zostanie tym samym pozostawiony na powierzchni kół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.