motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Samochody z Anglii Otomoto czy warto?

Wiele osób ma opory przed zakupem auta z Wielkiej Brytanii. Ze względu na to, że na Wyspach panuje ruch lewostronny. Z tego powodu tzw. angliki mają przeważnie kierownicę po prawej stronie. Prowadzenie takiego pojazdu może wiązać się z pewnym dyskomfortem podczas jazdy w polskich warunkach. Czy warto zatem kupić samochód sprowadzony z Anglii?

Używane auta luksusowe

To pierwszy segment, w obrębie którego się to opłaca. Modele marek takich jak Jaguar, Land Rover czy Bentley są na Wyspach dość mocno przecenione w porównaniu z Polską. Szczególnie, jeśli chodzi o samochody używane. Dzięki temu na Otomoto można znaleźć prawdziwe okazje. Ceny są na tyle atrakcyjne, że zakup jest opłacalny nawet, jeżeli doliczymy koszt przeinstalowania kierownicy z prawej strony na lewą. Z reguły to kwota rzędu kilku tysięcy złotych, ale wszystko zależy od konkretnego modelu.

Auto na części

Okazji można też upatrywać, jeżeli chodzi o części zamienne. Czasami bardziej opłaca się kupić cały samochód z Anglii poprzez Otomoto, który posiada silnik w dobrym stanie technicznym niż sam silnik w Polsce. Przykłady można mnożyć. Wszystko zależy od tego, jakie podzespoły komu są potrzebne. Jednak to raczej opcja dla osób zaawansowanych technicznie, które potrafią i lubią coś zrobić przy samochodzie. Laicy nie będą na pewno przez ten pryzmat oceniali ogłoszeń zamieszczonych na portalu motoryzacyjnym.

Planowanie emigracji

Zakup samochodu z Anglii na Otomoto jest strzałem w dziesiątkę dla każdego, kto zamierza wyemigrować do Wielkiej Brytanii. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tak wiele osób przestało czuć się dobrze w transporcie zbiorowym, takim jak samolot. Auto pozwala także na zabranie większej ilości bagażu, co znacznie może ułatwić start w nowym miejscu. Doskonale sprawdzi się na Wyspach podczas codziennych dojazdów do pracy, ponieważ jest w pełni przystosowane do ruchu lewostronnego.

Ostrożna jazda i kwestia przyzwyczajenia

Oczywiście wszyscy, którzy jeżdżą uważnie mogą z powodzeniem poruszać się pojazdem z kierownicą umiejscowioną po prawej stronie. Zawsze można sprawdzić ostatecznie podczas jazdy próbnej, na ile to będzie odpowiadało. To też dopuszczalne rozwiązanie dla mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie nie ma tłoku na ulicach.

Brytyjczycy przeważnie bardzo dbają o samochody. Wymagają tego tamtejsi ubezpieczyciele. Kultura jazdy różni się też znacznie od tej, z jaką ma się do czynienia w Polsce. Ludzie przywiązują znacznie większą uwagę do kwestii związanych z bezpieczeństwem. Dlatego pojazdy z Wysp przeważnie wyróżniają się świetnym stanem technicznym i zdrową karoserią. Bardzo często są to auta nie tylko bezwypadkowe, ale całkiem bezkolizyjne.

Jeśli chodzi o samochody z Anglii Otomoto jest najbezpieczniejszą opcją. Portal weryfikuje sprzedawców. Pozwala użytkownikom na zgłaszanie przykrych sytuacji. Oferuje też np. sprawdzenie historii pojazdu za dodatkową opłatą. To znacznie poprawia komfort zakupu i ogranicza do minimum ryzyko nabycia auta kradzionego czy kompletnie niezgodnego z deklarowaną specyfikacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.