motopati.pl

Blog motoryzacyjny

znak drogowy
Motoryzacja

Znaki drogowe na teren firmowy – jak je wybrać i gdzie kupić?

Znaki drogowe mogą być umieszczane w wielu miejscach, by uporządkować ruch. Jakie znaki najczęściej montowane są na terenach firmowych?

Dzięki znakom drogowym można bardzo łatwo zarządzać ruchem na danym terenie. Właśnie dlatego są one powszechnie używane przy drogach publicznych, ale również znaki można montować na terenach prywatnych oraz na terenach firmowych. Przy wyborze właściwego oznakowania dla firm doradza firma produkująca trwałe znaki drogowe wimed.pl.

Kiedy warto oznakować tereny firmowe?

Chociaż firmy nie są zobowiązane do tego, by oznakować należący do nich teren, to jednak jest to bardzo pomocne rozwiązanie zarówno dla ich pracowników, jak i klientów oraz kontrahentów.

Oznakowanie terenów firmowych prowadzone jest przede wszystkim w celu usprawnienia ruchu, ponieważ osoby prowadzące pojazdy mogą wtedy szybciej i łatwiej dostać się w konkretne miejsce.

Warto również pamiętać o tym, że oznakowanie ważne jest też na parkingach firmowych, w szczególności na parkingach podziemnych lub znajdujących się w budynkach. Właściwe oznakowanie dróg pozwoli wtedy na łatwiejsze korzystanie z parkingu przez jego użytkowników.

Jakie znaki kupowane są przez firmy?

Gdy chodzi o najczęściej kupowane znaki drogowe przez firmy, zaliczane są do nich przede wszystkim znaki zakazu, nakazu oraz znaki informacyjne.

Firmy dysponujące własnymi drogami na swoim terenie często umieszczają na nich znaki nakazu jazdy lub zakazu jazdy w określonych miejscach. Zastosowanie mają też znaki ograniczenia prędkości, aby nie poruszać się po terenie firmy ze zbyt dużą prędkością.

Z kolei przy miejscach parkingowych często umieszczane są znaki informujące o tym, że parkowanie dostępne jest tylko dla klientów lub dla innych osób, na przykład dla zarządu firmy.

Również popularne są znaki zakazu parkowania oraz znaki zakazu zatrzymywania się umieszczane przy firmowych bramach oraz wjazdach, aby zapobiec zatarasowani ich przez inne pojazdy.

Często wybierane są także znaki informacyjne, które pozwalają na pokierowanie osób znajdujących się na firmowym terenie w konkretne miejsce. Pozwalają one wtedy na łatwiejsze dostanie się do celu.

W tych wariantach można zakupić również znaki drogowe wimed.pl, dlatego u tego producenta można zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne znaki drogowe do oznakowania terenów firmowych.

Jak złożyć zamówienie na znaki drogowe?

Aby zakupić znaki drogowe dla firmy, trzeba wtedy uwzględnić szereg czynników. Wśród nich przede wszystkim znajdują się wymiary znaków drogowych oraz ich jakość wykończenia.

Dobre znaki drogowe powinny charakteryzować się wysoką odpornością na czynniki pogodowe oraz uszkodzenia. Dlatego powinny być one wykończone powłokami antykorozyjnymi, na przykład przez lakierowanie proszkowe i cynkownie. Aby znak był lepiej widoczny, powinien mieć też powłokę odblaskową.

Dodatkowo warto sprawdzić, jaki jest wymiar znaku drogowego. Znaki drogowe wimed.pl są oferowane w różnych wymiarach do wyboru.

Zamówienia na znaki drogowe wimed.pl można składać już teraz na stronie internetowej producenta.