motopati.pl

Blog motoryzacyjny

modele motocykli w Polsce
Lifestyle

Najpopularniejsze modele motocykli w Polsce

Choć jednoślady nie są tak rozpowszechnione, jak ma to miejsce w przypadku samochodów osobowych, to na polskich drogach można spotkać wielu motocyklistów. Jakie są popularne modele motocykli w Polsce? Jeśli chcesz poznać cenne informacje w tym zakresie, koniecznie przeczytaj nasz tekst. Powodzenia!

Jakie są popularne modele motocykli na polskich drogach?

Z informacji znajdujących się na branżowych portalach internetowych (do takich należy np. Antymoto i Antyświat) oraz forach motoryzacyjnych można wywnioskować, że polscy miłośnicy motocykli mają dobry gust. Wiele wskazuje bowiem na to, że największym zainteresowaniem ze strony motocyklistów cieszą się pojazdy popularnych marek. Można wśród nich znaleźć między innymi następujące modele motocykli:

  • Yamaha YBR125 – motor przeznaczony przede wszystkim do jazdy po mieście. Jego niewątpliwym atutem jest ergonomiczny charakter oraz niski poziom spalania,
  • BMW R1200GS LC – tak jak w przypadku samochodów BMW, motor ten to udany mix elegancji oraz wysokiej mocy silnika,
  • Kawasaki Z1000SX – pojazd szosowy.
  • Yamaha MT-07 – motocykl, który jest niezwykle łatwy w sterowaniu.

Z kolei w kategorii: pojazdy z silnikiem o mocy nieprzekraczającej 125 cm3 do najpopularniejszych należą między innymi motocykle: Junak M2 125, Junak RSX125 oraz Honda MSX 125 Grom. Jeżeli chodzi o Hondę, to na uwagę zasługuje również Honda PCX125 – jednoślad, w przypadku którego nienajwyższą moc silnika z pewnością nadrabia duża przestrzeń bagażowa oraz dobra sterowność,

Oczywiście, wyżej wymienione modele to nie jedyne pojazdy, które cieszą się sporym zainteresowaniem w naszym kraju. Wśród motocykli, na które jest duże zapotrzebowanie, można znaleźć także pojazdy marki Suzuki itp.

Gdzie kupić dobre motocykle używane?

Motocykle używane cieszą się w Polsce sporym zainteresowaniem. Taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić – zakup nowego motoru to nierzadko koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Używane pojazdy można kupić od prywatnych właścicieli. Ponadto, tego typu produkty znajdują się także w ofercie firm wyspecjalizowanych w sprzedaży motocykli.

Jeśli chodzi o tę ostatnią grupę, to warto zapoznać się z ofertą sklepu https://carforfriend.pl/. Dlaczego jest to dobry pomysł? Za takim działaniem przemawia kilka argumentów, w tym między innymi: konkurencyjne ceny, różnorodna oferta pojazdów oraz fakt, że sprzedawca – jeśli jest to konieczne – zapewni sprowadzenie motocykla zza granicy.