motopati.pl

Blog motoryzacyjny

Motoryzacja

Jak działa dodatek do oleju?

Stosowanie dodatków do oleju jest innowacyjną metodą, która pozwala zapomnieć o nadchodzących problemach z pojazdami i urządzeniami. Technologia, która zapewnia regenerację silnika, skrzyni biegów czy też innych mechanizmów, w obrębie których dochodzi do tarcia metalu o metal, fachowo określana jest mianem ceramizacji. Polega ona na wykorzystaniu warstwy ceramicznej, która powstaje w wyniku dyfuzji krążących w oleju cząsteczek metalu z cząsteczkami preparatu. Efekty są widoczne po nawet 200 kilometrach. Ceramizacja, oprócz regeneracji silnika, wpływa na przywracanie właściwego stanu mechanizmu. Ceramizacja niesie za sobą mnóstwo korzyści. 

Po co stosować dodatki do oleju? 

Główną korzyścią stosowania takich dodatków jest oszczędność czasu czy nawet kilkukrotnie mniejsze koszty regeneracji całkowitego mechanizmu. Preparaty odpowiednio dbają o czystość silnika i chronią go. Dodatek do oleju możemy stosować w trakcie użytkowania pojazdu, czyli podczas regeneracji. Dodatkowo metoda ta ogranicza zużycie siły napędowej i poprawia jej parametry. 

Czym się kierować przy doborze dodatku do oleju?

Dobierając odpowiedni preparat pamiętajmy o: 

 • sprawdzonym producencie 
 • działaniu produktu, pamiętajmy o wyznaczeniu sobie odpowiedniego efektu 
 • opiniach użytkowników, którzy korzystali już z konkretnego dodatku. 

Pamiętając o poszczególnych krokach, jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni dodatek pod nasze preferencje i zapotrzebowanie. 

Dodatek do oleju skrzyni biegów  

Preparat regeneruje skrzynie biegów oraz zabezpiecza je przed zużyciem. Taki dodatek do oleju skrzyni biegów dodajemy do oleju i pokonujemy dystans około 1500 kilometrów. Warstwa ceramiczna wypełnia ubytki w powierzchni, dopasowując się do elementu bardziej zużytego. Korzyści stosowania takiego preparatu są następujące:

 • skuteczna regeneracja najbardziej narażonych na zużycie elementów skrzyni biegów czyli łożyska i synchronizatorów, 
 • prostota użycia, wystarczy dodać go do baku silnika,
 • mniejsze koszty oraz unikanie naprawy auta oraz ciągła regeneracja skrzyni biegów, co gwarantuje mniejsze zużywanie się mechanizmu,
 • płynność i łatwość zmiany biegów,
 • eliminacja hałasu, zgrzytów podczas użycia, 
 • zabezpieczenie i ochrona powierzchni,  
 • większa żywotność skrzyni biegów,
 • proces odbywa się bez demontażu. 

Czy możemy ze sobą łączyć dodatki do oleju? 

W teorii żaden z producentów nie zabrania łączenia ze sobą dodatków. W praktyce jednak zalecane jest używanie tylko jednego dodatku.. Dzięki temu unikniemy skutków niepożądanych. 

Podsumowanie – jak działa dodatek do paliwa? 

Dodatki do paliwa to proste w użyciu preparaty, które dbają o silnik i chronią go od środka. Używanie takiego preparatu przedłuży użytkowanie pojazdu oraz odpowiednio zabezpieczy i ochroni powierzchnię silnika. Ilość Ceramizera można łatwo obliczyć za pomocą specjalnego kalkulatora. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dodatków, które odpowiednio dobierzesz do swojego silnika. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami użytkownikach i działaniem poszczególnych preparatów. Każdy dodatek został poddany liczny testom, które potwierdziły bezpieczeństwo ich stosowania i brak skutków ubocznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.